O nás

Historicky.sk je stránka pre vás, ľudí, ktorí si chcú zamilovať Bratislavu. Žijete tu, študujete, pracujete, alebo sa len chystáte Bratislavu navštíviť? Dovoľte nám predstaviť vám ju prostredníctvom našich prehliadok a zábavných tematických vychádzok. Čím lepšie Bratislavu spoznáte, tým viac vám otvorí svoje srdce!

Originálne prehliadky a vychádzky pripravujeme pre vás už od roku 2012 a je nám cťou, že sme sa stali inšpiráciou aj pre iných. Robíme tradičné prehliadky, ale pomáhame spoznávať aj ulice a sídliská za hranicami bežných turistických okruhov. Pomocou tematických vychádzok predstavujeme históriu Bratislavy netradične - na pozadí zábavných tém. Cenník sme postavili tak, aby si každú našu prehliadku či vychádzku mohli objednať za výhodných podmienok tak turistické skupiny, ako i jednotlivci.

Okrem prehliadok mesta a tematických vychádzok, ktoré si môžete objednať individuálne, robievame niekoľkokrát do roka aj prehliadky a vychádzky pre verejnosť za znížené alebo celkom dobrovoľné vstupné. Ak chcete, aby sme vás o nich vopred informovali, nechajte nám svoj e-mail TU.

Historicky.sk sme pôvodne zakladali ako záujmovú aktivitu popri sprevádzaní pre Bratislavské turistické informačné centrum, keď ešte Bratislavčania nemali veľa príležitostí poznávať mesto prostredníctvom komentovaných prehliadok. Dnes sú už takého prehliadky a vychádzky oveľa dostupnejšie a je veľmi povzbudzujúce, že záujem o ne neutícha. Pretože nielen o ľuďoch a veciach, ale aj o mestách platí výrok Leonarda Da Vinciho:

„Veľká láska sa rodí z poznania osoby alebo veci, ktorú milujeme. Ak ju nepoznáš, nemôžeš ju milovať - iba ak skromne.